ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6582543
*
nr 658 2543
Spegel
med konsol, höjd: 137 + 76
Utrop:
100 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2010
kl 18:46:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 12:32:50
1
150 kr
27/9 15:10:50
2
Vinnande bud
27/9 17:09:08
3
250 kr
27/9 17:09:44
3
350 kr
27/9 17:10:32
3
450 kr
27/9 17:11:21
3
550 kr
27/9 17:12:05
3
650 kr
27/9 17:12:49
3
750 kr
27/9 17:38:56
4
850 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 658 2543
Spegel
med konsol, höjd: 137 + 76
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/9 12:32:50 | 1 | 150 kr |
27/9 15:10:50 | 2 | Vinnande bud |
27/9 17:09:08 | 3 | 250 kr |
27/9 17:09:44 | 3 | 350 kr |
27/9 17:10:32 | 3 | 450 kr |
27/9 17:11:21 | 3 | 550 kr |
27/9 17:12:05 | 3 | 650 kr |
27/9 17:12:49 | 3 | 750 kr |
27/9 17:38:56 | 4 | 850 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27